Leczenie chrapania i bezdechów sennych

Jeśli masz trudności w oddychaniu przez nos, chrapiesz, cierpisz na bezdech senny, jesteś narażony na brak regeneracji podczas snu, nieprawidłowe utlenowanie tkanek i przewlekłe zmęczenie a w rezultacie przedwczesne starzenie. Bezdech senny powoduje reakcję obronną organizmu w odpowiedzi na duszenie – wyrzut adrenaliny, hormonu walki. Adrenalina podnosi ciśnienie krwi, sposobi ciało do walki. Wielokrotnie obecna w ciągu nocy powoduje zmęczenie poranne i z czasem nadciśnienie tętnicze. Bezdech senny jest bezwzględnym wskazaniem do leczenia.

Chrapanie może być spowodowane przerostem małżowin nosowych lub przerostem podniebienia miękkiego.

Do tej pory mieliśmy do dyspozycji chirurgię konwencjonalną, która wiązała się z koniecznością pobytu w szpitalu, bólem, możliwością krwawienia. Obecnie dysponujemy metodą chirurgiczną z zastosowaniem fal radiowych, która minimalizuje ryzyko bólu, krwawienia . Nie powoduje uszkodzenia tkanek.

Przebieg zabiegu:

W znieczuleniu miejscowym specjalista laryngolog wprowadza w przerośniętą małżowinę lub podniebienie miękkie cieniutką elektrodę, przez którą płyną fale radiowe o wysokiej częstotliwości. Powoduje to ablację, skrócenie włókien, zmniejszenie przerostów. Nos staje się drożny, podniebienie jędrne. Po zabiegu pacjenci czują się dobrze i wracają do normalnej aktywności.

Kryptoliza migdałków falami radiowymi

U osób z przerostem migdałków podniebiennych wykonuje się ich zmniejszenie za pomocą fal radiowych. Metoda jest bardzo skuteczna, efekt trwały.

Chirurgia fal radiowych oferuje też możliwość wykonania kryptolizy migdałków podniebiennych u osób z przewlekłym zapaleniem migdałków, które skarżą się na przykry zapach z ust, białą treść kaszowatą w migdałkach podniebiennych.

Przebieg zabiegu:

Zabieg wykonuje się w warunkach ambulatoryjnych, w znieczuleniu miejscowym. Polega on na celowym zniszczeniu tkanki ropotwórczej w kryptach za pomocą fal radiowych. Po zabiegu pacjenci mogą przez kilka dni odczuwać dyskomfort w gardle. Jest to alternatywa dla zabiegu tonsillectomii czyli usunięcia migdałków podniebiennych, oszczędzająca migdałki i powodująca zdecydowanie mniejsze dolegliwości bólowe.

Konchoplastyka falami radiowymi

Konchoplastykę falami radiowymi, czyli trwałe zmniejszenie małżowin nosowych, wykonuje się w celu udrożnienia nosa i polepszenia oddychania. Do przerostu małżowin dochodzi w wyniku nadużywania kropli do nosa, przewlekłego drażnienia stanem zapalnym, alergią, zapyleniem.

Przebieg zabiegu:

Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym, trwa 20 minut. Po zabiegu nos jest drożny, nie stosuje się tamponady.

Plastyka powiek obu oczu

Jeżeli masz wrażenie, że twoje powieki są ciężkie, jesteś ciągle zmęczony zapraszamy! Zabieg, który w jedną chwilę ujmuje 10 lat - przywróci blask Twojemu spojrzeniu.

Informacje na temat zabiegu plastyki powiek

Usuwanie zmian skórnych, znamion, brodawek
Obliteracja żylaków nasady języka
Zabieg odmładzania laserem frakcyjnym CO2